Привітання начальника відділу освіти Барвінківської районної державної адміністрації

Дорогі здобувачі освіти та випускники! Шановні освітяни та батьки!

Ось і залишився позаду ще один навчальний рік. Так, він був не схожий на всі інші роки. Увесь світ охопила небезпечна пандемія, яка внесла неабиякі корективи у наше звичне життя. Але, як завжди, він подарував дітям нові знання, нові враження, думки та почуття; педагогам – гордість за виховання майбутнього покоління громадян з новими ціннісними орієнтирами; батькам – хвилини щастя за своїх дітей, що значно подорослішали. Нехай малиновий передзвін останнього дзвоника пролунає в кожному серці радісним настроєм, вірою у завтрашній день, надією життєвих гараздів і успіхів.

Дорогі випускники! Дитинство – щаслива й радісна планета. Кожному з нас доводиться бути на ній лише раз, а далі – нове, доросле життя, де необхідно самостійно приймати відповідальні рішення щодо власної долі й долі країни. Ви – молода генерація, яка народилася й виросла у незалежній державі. Попереду нові вершини та досягнення. Креативні й цілеспрямовані, з почуттям власної гідності, будьте впевненими у своїх силах, прагніть більшого й досягайте поставленої мети – і ви станете по-справжньому успішними та щасливими.

Глибока вдячність усім працівникам освіти: педагогом, вихователям, асистентам вчителя, обслуговуючому, технічному персоналу за самовіддану працю, надійну підтримку, глибоку мудрість, безмежну любов, злагоду й порозуміння, які ви дарували дітям. Незважаючи на те, що увесь світ був і є сфокусованим на боротьбі з пандемією, ви продовжували сіяти розумне, добре і вічне!

Щирі слова подяки і вам, шановні батьки! Ви, разом із своїми дітьми, пройшли цей непростий шлях та допомагали вчителям прокладати стежки в лабіринтах шкільної програми!

Усім дорослим і дітям зичу міцного здоров’я, чудового відпочинку, сповненого новими яскравими та незабутніми враженнями.

Бажаю всім особистого щастя, мира і злагоди, сімейного добробуту, здійснення мрій і нових перемог! Зі святом вас, дорогі друзі!

Начальник відділу освтіти                Коптєва Н.О.

1 червня – Міжнародний День захисту дітей

У кожного є в житті «Берег дитинства»,

 Де море казок і чарівних снів.

На цю красу не надивитись…

Так хочеться повернутися знову і знову…

 

             «Міжнародний день захисту дітей» (анг. «International Children’s Day») – святкується  щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримали цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

В Україні День захисту дітей святкують щороку, починаючи із 1998-го.

Бажаємо вам, дорогі діти, вашим батькам та рідним міцного здоров’я, щастя, добра та сімейного затишку. Нехай усі мрії і задуми завжди збуваються!

Долучися до свята!

Про результати участі здобувачів освіти Барвінківського району у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «МАН – Юніор Дослідник»

Протягом квітня-травня 2020 року відбулося експертне рейтингове оцінювання тез наукових робіт, відкрите голосування та онлайн-захист учнівських досліджень у рамках проведення Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН – Юніор Дослідник».

В онлайн-захисті взяли участь:

у номінації «Екологія»:

Рузняєва Віолетта, учениця 10 класу опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Барвінківської районної ради Харківської області, з теми «Аналіз поширення верхівкового короїда в соснових лісах Барвінківського району Харківської області» (керівник Куйдіна З.М.);

Перепелиця Лілія, учениця 8 класу опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Барвінківської районної ради Харківської області, з теми «Екологічний стан атмосферного повітря міста Барвінкового Харківської області методом ліхеноіндикації» (керівник Молгачова М.Ю.);

у номінації «Астрономія»:

Гнієвський Олександр, учень 9 класу опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Барвінківської районної ради Харківської області, з теми «Корона Зірка (Північна Корона)» (керівник Гнатюк-Пунєгова І.Б.);

Плис Максим, учень 8 класу Барвінківської філії опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Барвінківської районної ради Харківської області, з роботою на тему «Місяць як небесне тіло: рух, фази, затемнення та його відтінки» (керівник Рибенцева А.Г.);

Куліковська Ірина, учениця 8 класу Великокомишуваської ЗОШ І-ІІ ст. Барвінківської районної ради Харківської області, з роботою на тему «Перспективи використання сонячної енергії» (керівник Россол Р.Ю.);

у номінації «Техніка»:

Ткаченко Поліна, учениця 7 класу Барвінківської філії опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Барвінківської районної ради Харківської області, з роботою на тему «Досліди на кухні зі знайомими предметами та речовинами» (керівник Рибенцева А.Г.).

За підсумками заочного оцінювання та онлайн-захисту учнівських досліджень Перепелиця Лілія, учениця 8 класу опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Барвінківської районної ради Харківської області, Ткаченко Поліна, учениця 7 класу Барвінківської філії опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Барвінківської районної ради Харківської області, посіли       ІІІ місце, Куліковська Ірина, учениця 8 класу Великокомишуваської ЗОШ І-ІІ ст. Барвінківської районної ради Харківської області, посіла ІІ місце.

Дякуємо учасникам, їх наставникам та вітаємо переможців.

 

Бажаємо творчих успіхів!

Cтоп булінг

Насильству немає виправдання. Переглянути матеріали за посиланням.

Антарктичні уроки з Євгеном Диким

Хто живе в Антарктиді – пінгвіни чи білі ведмеді? Чому вона вкрита кригою? Скільки років українці досліджують цей континент? Які професії треба опанувати, щоб працювати на станції “Академік Вернадський”? Відповіді на ці та багато інших запитань будуть в “Антарктичних уроках” – спільному проекті МОН та Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Міністерства.

Йдеться про серію коротких відео – до 10 хвилин кожне. Вони розміщуватимуться щосереди о 14:00 на YouTube-каналі МОН, а також Фейсбук-сторінках МОН та НАНЦ.

Старт – 27 травня о 14:00.
Вчителем “Антарктичних уроків” стане директор НАНЦ, науковець-біолог Євген Дикий.

“Багато учнів писали нам листи на конкурс “Запроси полярника до себе”, 27 шкіл було визнано переможцями. Мої колеги – українські дослідники Антарктиди – мали прийти в ці школи і поспілкуватися з учнями вживу. Частину ми встигли відвідати, але, на жаль, більшу частину через карантин не змогли. Ми обов’язково прийдемо в усі ці школи. Однак поки триває карантин, вирішили записати для учнів цикл маленьких онлайн-уроків про Антарктиду взагалі та українців у Антарктиді зокрема”, – пояснив Євген Дикий.

Він також зазначив, що відео будуть цікаві та корисні не тільки для школярів, а й для батьків, учителів, студентів та загалом усіх, хто хоче дізнатися про Антарктиду. Зокрема, вчителі зможуть використовувати ці записи на уроках географії, біології, історії та класних годинах. Також відео стануть у пригоді для профорієнтації – щоб показати дітям, якою цікавою може бути робота науковця.

Розклад перших “Антарктичний уроків” буде таким:

 • 27 травня, 14:00, тема: “Чому Антарктида – крижана й холодна? Чим відрізняється від Арктики?”;
 • 3 червня, 14:00, тема: “Які тварини та рослини є в Антарктиді?”;
 • 10 червня, 14:00, тема: “Хто відкрив Антарктиду і якою була роль українців у цьому?”.

“Дуже важливо, щоб школярі більше дізнавалися про науку та можливості вивчати світ навколо себе. Наші “Антарктичні уроки” якраз про це. Антарктида є єдиним континентом, де головним видом діяльності є наукова. А ще у відео йтиметься про те, як проводяться дослідження. І ми сподіваємося, що проект дасть школярам не тільки нові знання, а й мотивує їх займатися наукою і одного дня теж спробувати вирушити підкорювати Антарктиду”, – зазначив перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович.

Нагадуємо, що 6 квітня 2020 року стартував проєкт Всеукраїнська школа онлайн. В його межах спочатку для учнів 5-11 класів, а потім загалом для всіх школярів на телеканалах та в YouTube МОН почали транслювати уроки з ключових предметів шкільної програми, щоб допомогти учням та вчителям під час карантину.

Переглянути анонс за посиланням.

День слов’янської писемності та культури

Щорічно 24 травня всі слов’янські країни вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – просвітителів, творців слов’янської писемності.

В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено згідно з Указом Президента від 17 вересня 2004 року.

За різними історичними джерелами видатні візантійські просвітителі Кирило і Мефодій дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності, перекладаючи церковнослов’янською мовою богослужебні книги та Євангеліє, відкриваючи при церквах школи. Вони також упорядкували слов’янський алфавіт, заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користується понад 250 млн. людей.

Дивіться розклад телеуроків на 25-29 травня 2020р.

Дивіться розклад телеуроків на 25-29 травня 2020р.

Повний текст документу переглянути за посиланням.

ЗНО-2020: реєстрація для участі в додатковій сесії

Сьогодні, 25 травня, розпочинається реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання і триватиме до 9 червня.

Право на реєстрацію в цей період мають особи, які:

 • не змогли зареєструватися під час основного періоду реєстрації і проживають (перебувають) на території, на якій у порядку, визначеному законодавством, встановлено карантин, режим надзвичайної ситуації або надзвичайного стану;
 • брали участь в антитерористичній операції та/або у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, або належать до категорії осіб з неконтрольованих територій та не зареєструвалися для участі в зовнішньому оцінюванні в основний період;
 • проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, або переселилися з них та не зареєструвалися в основний період реєстрації;
 • за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах;
 • мають складати державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації (такі особи реєструються для участі в додатковій сесії лише з навчальних предметів, з яких їм будуть зараховані результати зовнішнього оцінювання як оцінки за державну підсумкову атестацію).

Щоб зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО, потрібно правильно обрати категорію, створити й заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», розміщеного на веб-сайті УЦОЯО у рубриці «ЗНО/ДПА», підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років).

Звертаємо увагу на те, що комплект реєстраційних документів має містити:

 • оформлену реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися»;
 • заяву для участі в додатковій сесії;
 • засвідчену копію паспорта громадянина України;
 • засвідчену копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років).
 • за потреби інші документи (медичний висновок про створення про створення особливих умов для проходження ЗНО, копію документа про зміну імені/прізвища, копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації).

Рекомендації щодо реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні розміщено в розділі «Процедура реєстрації». Нагадуємо, що дату подання реєстраційних документів буде визначено за відтиском штемпеля на поштовому конверті.

Цього року додаткова сесія розпочнеться 24 липня тестуванням з фізики, 28 липня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з математики, 29 липня – з іспанської мови, 30 липня – з французької мови, 31 липня – з німецької мови, 3 серпня – з англійської мови, 4 серпня – з української мови і літератури, 5 серпня – з біології, 6 серпня –  з історії України, 7 серпня – з географії. Завершиться додаткова сесія 10 серпня тестуванням з хімії.

Міжнародний онлайн-вебінар

21-22 травня 2020 року освітяни Барвінківщини взяли участь у міжнародному онлайн-вебінарІ, присвяченому питанням оцінювання діяльності шкіл, який проводився Державною службою якості освіти України.

Відкриваючи захід, Алла БОНДАР, заступник голови Держслужби якості освіти України, передала вітання всім учасникам від голови Служби Руслана ГУРАКА та висловила щиру подяку чеській стороні за перейняття безцінного досвіду Чехії з питань оцінювання закладів загальної середньої освіти.

Ондржей АНДРИС, заступник головного шкільного інспектора Чеської Республіки, детально розповів про чеську систему освіти, як відбувається зовнішнє і внутрішнє оцінювання закладів. Він наголосив, що освіта є державною послугою, яку надає школа, незалежно від того, хто її засновник, і ця послуга має бути якісною.

Заступник головного шкільного інспектора Чеської Республіки приділив значну увагу питанням самооцінювання школи, яке має бути постійним та неперервним, спрямованим на всі ключові аспекти якісної освіти. Він також представив модель якісної школи та критерії оцінювання умов, перебігу, результатів навчання, які випливають із цієї моделі. За його словами складовими якісної школи є концепція закладу, керівництво, якість педагогічного колективу, навчання, результати навчання учнів, підтримка учнів.

Вебінари організовано в рамках проєкту «Розвиток системи оцінювання якості освіти у регіонах України», який реалізується за співпраці між Державною службою якості освіти України, Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією і за підтримки Чеської агенції розвитку.

Як проходитиме ЗНО в умовах епідемії коронавірусу?

Постановою Головного державного санітарного лікаря України затверджено рекомендації щодо безпечних умов проведення зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в умовах пандемії.

Аби уникнути скупчення учасників,  допуск до пункту проведення тестування  здійснюватиметься за графіком.

Після проведення термометрії та за умови одягнення захисної маски/респіратора, особи, в яких температура тіла не вища 37,20С, будуть допущені до пункту тестування. Особи, у яких тепература вища 37,20С і мають ознаки респіраторних хвороб, не будуть допущені до тестування, однак зможуть скласти іспит у додаткову сесію.

На вході до пункту тестування передбачені місця для обробки рук антисептиками.

В аудиторіях під час тестування між учасниками обов’язковою є дистанція 1,2 м, і цього, безумовно, буде дотримано. Приміщення провітрюватимуть і дезінфікуватимуть.

У пункті проведення тестування чергуватиме медичний працівник.

Відомі дати додаткової сесії ЗНО

У 2020 році додаткову сесію ЗНО буде проведено з 24 липня до 10 серпня.

Тестування додаткової сесії пройдуть за таким графіком:

Фізика 24.07.2020
Математика 28.07.2020
Іспанська мова 29.07.2020
Французька мова 30.07.2020
Німецька мова 31.07.2020
Англійська мова 03.08.2020
Українська мова і література 04.08.2020
Біологія 05.08.2020
Історія України 06.08.2020
Географія 07.08.2020
Хімія 10.08.2020

Результати додаткової сесії ЗНО будуть розміщені до 14 серпня.

Нагадаємо: з 25 травня до 9 червня триватиме додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії. Зареєструватися можуть усі, хто не зміг цього зробити протягом 3 лютого — 24 березня.

ПРОБНЕ ЗНО: ДАТИ ТЕСТУВАННЯ

Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 15 червня 2020 року, з інших навчальних предметів – 17 червня 2020 року.

Це визначено наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 21.05.2020  № 70.

З 1 червня в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти буде розміщено оновлені запрошення-перепустки, у яких зазначаються адреси пунктів пробного тестування.

Нагадуємо: для входу до «Особистого кабінету учасника ПЗНО»  необхідно увести логін та пароль, отримані раніше від регіонального центру.  Для того щоб роздрукувати запрошення-перепустку для участі в пробному ЗНО, необхідно скористатися опцією «Сформувати запрошення-перепустку». Документ формується у форматі PDF та завантажується автоматично.

Визначити результати пробного ЗНО можна за допомогою онлайн-сервісу. Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни:

 • 15 – 17 червня (українська мова і література);
 • 17 – 19 червня (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька та іспанська мови).

Для тих, хто скористається такою можливістю, результати тестування з української мови буде оприлюднено до 21 червня, з решти предметів — до 23 червня.

Вхід учасників до пунктів проведення тестування відбуватиметься за наявності:

 • оригіналу документа, за яким реєструвалися для участі в пробному ЗНО;
 • запрошення-перепустки;
 • засобів індивідуального захисту — маски або респіратора (у тому числі виготовлених самостійно).

Рекомендуємо мати при собі дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою, антисептик для рук.

НЕ МОВЧИ – ДЗВОНИ!

Під час пандемії СОVID–19 життя мільйонів українських дітей тимчасово обмежується домівками та гаджетами, діти не знають, як самостійно розв`язати певні супутні небезпечні виклики. За інформацією громадської організації «Ла-Страда-Україна» Національна дитяча гаряча лінія з початку запровадження в Україні карантину прийняла понад 4 тис. звернень від дітей, підлітків, а також запитів дорослих щодо дітей. Більшість звернень тісно пов`язані з поширенням пандемії СОVID–19 та стосується насильства і жорстокого поводження з дітьми у власних родинах, проблем із психологічним здоров`ям дітей, ризиків, з якими діти стикаються в Інтернеті тощо.

У разі виникнення скрутних ситуацій всі учасники освітнього процесу можуть звертатися до консультантів Національної дитячої гарячої лінії, що зменшить кількість випадків, коли через свою необізнаність дитина, яка опинилася у складній життєвій ситуації, обирає помилкову модель поведінки і лише погіршує своє становище.

Наразі національна дитяча гаряча лінія надає консультації в телефонному та онлайн-режимах в будні дні з 12.00 до 20.00, короткий  номер 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів), 0800500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Відзначення Дня вишиванки у 2020 році закладами освіти Барвінківського району

21 травня 2020 року – Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

У культурі будь-якого народу є речі, які відображають його особливу національну традицію. Українська вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому.

Здобувачі освіти, педагогічні працівники закладів освіти району активно долучилися до відзначення свята у соціальних мережах.

ЗНО-2020: ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ

Міністерство освіти i науки України ухвалило рішення про терміни проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році.

Відтак, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня тестуванням з математики і завершиться 17 липня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 30 червня, з фізики — 2 липня, з іспанської, німецької, французької мов — 6 липня, з англійської мови — 7 липня, з історії України — 9 липня, з біології — 13 липня, з географії — 15 липня.

До 4 червня 2020 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня 2020 року.

Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня, а результати буде розміщено до 14 серпня. Цьогоріч для участі в додатковій сесії ЗНО зможуть зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації (25 травня – 9 червня) всі, хто не зміг зреєструватися протягом 3 лютого — 24 березня.

Затвердженo нові дати проведення ЗНО-2020

Міністерство освіти змінило дати зовнішнього незалежного оцінювання через карантин.

Зміни внесені наказом №549 від 27 квітня 2020р. (набув чинності 19 травня), який доступний на сайті Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Відповідно до змін, незалежне оцінювання мають провести з 25 червня до 30 вересня.

Водночас, на брифінгу за підсумками засідання уряду 20 травня, очільниця МОН Любомира Мандзій повідомила, що основна сесія ЗНО відбудеться з 25 червня до 17 липня.

“Відповідний графік проведення буде оприлюднено на сайтах Українського центру оцінювання якості освіти та Міністерства освіти і науки до завтра” додала Мандзій.

Нагадаємо, МОЗ винесло на громадське обговорення рекомендації щодо проведення ЗНО. Зокрема, у міністерстві пропонують, щоб учасники проходили тестування в масках, а на вході їм міряли температуру. Детальніше дивіться тут.

Накази Міністерства освіти і науки України

№ наказу Дата наказу Назва Примітки
549 27.04.2020 Про внесення зміни до наказу Міністерства освіти і науки України від 11.05.2019 року № 635
635 11.05.2019 Деякі питання проведення в 2020 році ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

Громадське обговорення проєктy Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти)

Міністерство освіти і науки України проводить громадське обговорення проєкту Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти).

Пропозиції та зауваження до проєкту необхідно надіслати до 04.06.2020 на електронну адресу b_kudrenko@mon.gov.ua (у темі повідомлення вказати: «Громадське обговорення»).

Проект концепцiї розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) переглянути за посиланням.

21-22 травня 2020 року відбудеться міжнародний онлайн-семінар

21-22 травня 2020 року відбудеться міжнародний онлайн-семінар на тему «Оцінювання діяльності шкіл у Дніпропетровській та Харківській областях як засіб підвищення якості освіти».

Питання, що розглядатиметься: про якісну школу та підходи щодо її оцінювання: проведення оцінювальної роботи на рівні школи – досвід Чехії
Організатори заходу: Державна служба якості освіти України, Асоціація з міжнародних питань (Чеська Республіка)
Запрошені: представники Державної служби якості освіти України та її територіальних органів, Асоціації з міжнародних питань, Чеської шкільної інспекції, керівники, педагогічні працівники закладів освіти Дніпропетровської і Харківської областей, громадськість, медіа
Початок: 10:00 год.
Орієнтовна чисельність учасників: 100 осіб

Онлайн-платформа ZOOM

Оголосили конкурс фахівців для експертизи підручників НУШ

Міністерство освіти і науки та Український інститут розвитку освіти за підтримки українсько-фінського проєкту “Навчаємось разом” оголосили конкурс фахівців для експертизи підручників НУШ.

Заявки можна подавати до 23 червня 2020 року, повідомили на сайтi інституту. “Ми оголошуємо конкурсний відбір експертів серед учителів, вчителів-методистів, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, науковців (Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук України, наукових установ тощо)”, – йдеться у повідомленні.

Експерти:           

 • аналізуватимуть/створюватимуть навчальні програми та продукти;
 • будуть експертами в освітніх проєктах;
 • рецензуватимуть;
 • робитимуть наукове редагування тощо.

Відібрані фахівці пройдуть тренінг щодо методик оцінювання якості навчальної літератури.

За результатами тренінгу сформують базу експертів, які надаватимуть оцінку якості навчальної літератури для використання в школах.

Заявки можна подавати за цими посиланнями:

 • Заявка-анкета 1(для експертів початкової ланки освіти: вчителя, вчителя-методиста, вчителя-психолога);
 • Заявка-анкета 2(для експертів початкової ланки освіти: викладача ЗВО, науковця щодо проведення науково-педагогічної експертизи);
 • Заявка-анкета 3(для експертів: викладача ЗВО, науковця щодо проведення психолого-педагогічної, мовної культури, дизайнерської, антидискримінаційної експертиз);
 • Заявка-анкета 4(для експертів середньої ланки освіти: вчителя, вчителя-методиста, вчителя-психолога);
 • Заявка-анкета 5(для експертів середньої ланки освіти: викладача ЗВО, науковця щодо проведення науково-педагогічної експертизи).

Детальніше можна дізнатись тут.

Пропозиції щодо проведення ЗНО

У масці та міряти температуру: МОЗ дало пропозиції, як провести ЗНО (можна вносити правки)

Міністерство охорони здоров’я винесло на громадське обговорення розпорядження, де зокрема є рекомендації щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Документ опублікували на сайті міністерства.

За проєктом: 

 • учнів потрібно поінформувати про протиепідемічні заходи під час іспитів та про ознаки респіраторних захворювань, через які можуть не допустити до тестувань;
 • мають визначити маршрути учасників ЗНО, щоби мінімізувати контакт між ними;
 • скласти розклад проведення тестувань, де буде врахований час на вимірювання температури учасників при вході;
 • проходити ЗНО пропонують у масці, яка прикриватиме ніс та рот;
 • вимірювати температуру також мають організаторам (тих, у кого буде температура понад 37,2°C, не допускатимуть до проведення іспитів);
 • учасники тестувань мають сидіти на відстані не менше 1,5 метра одне від одного;
 • у будівлю проведення ЗНО пропонують не допускати осіб, які супроводжують учасників (окрім тих, хто супроводжує учасників з інвалідністю);
 • на входах у будівлю та кімнату проведення тестувань пропонують поставити антисептики для рук;
 • у туалетах пропонують заборонити багаторазові рушники та поставити антисептики;
 • в аудиторіях за годину до тестувань та після пропонують проводити прибирання, дезінфікуючи поверхні, парти та крісла;
 • перед тестуванням пропонують провітрювати кімнату не менше 30 хвилин, під час тестувань двері в аудиторію мають бути відчиненими;
 • має чергувати медпрацівник;
 • також пропонують поставити в приміщенні два контейнери для використаних масок та рукавиць.