Кві 22 2018

Районне методичне об’єднання вчителів початкових класів

This slideshow requires JavaScript.

18 квітня 2018 року на базі Барвінківськї ЗОШ І-ІІІ ст.№2 відбулось засідання диференційованої групи «педагог з нереалізованим творчим потенціалом» районного методичного об’єднання вчителів початкових класів, керівник групи – Рогова Н.В., вчитель вищої кваліфікаційної категорії Гусарівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Тема – форми і методи роботи на сучасному уроці. Метод критичного мислення.

Мета – удосконалити навички з організації освітнього процесу із застосування методу критичного мислення.

На засіданні диференційованої групи «педагог з нереалізованим творчим потенціалом» обговорено питання використання методу критичного мислення на сучасному уроці.

Учасники засідання представили особисті досвіди роботи із застосування методу критичного мислення та провели майстер-класи «Застосування методу критичного мислення на різних етапах уроку». Найбільшу зацікавленість слухачів викликав досвід роботи Пенеги Р.І., вчителя Грушуваського НВК.

Всі часники групи отримали індивідуальні консультації.

Кві 20 2018

Засідання районного методичного об’єднання вчителів початкових класів

This slideshow requires JavaScript.

20 квітня 2018 року на базі Барвінківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 відбулося засідання диференційованої групи «педагог-молодий спеціаліст» районного методичного об’єднання вчителів початкових класів, керівник групи – Тройняк О.М., вчитель вищої кваліфікаційної категорії Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст.№2, вчитель-методист.

Засідання проведено у формі «Майстер-класу» за темою «Шляхи підвищення ефективності сучасного уроку з урахуванням компетентнісного підходу до навчання та державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».

Увага учасників засідання акцентувалася на важливому вмінні педагога Нової української школи будувати освітнє середовище, обирати актуальні форми і методи роботи з сучасними учнями.

Молоді спеціалісти презентували свої навички із застосування різноманітних форм і методів роботи у власній діяльності, виробили шляхи підвищення ефективності сучасного уроку та спланували заходи з участі групи «педагог-молодий спеціаліст» у реалізації вектору діяльності району щодо формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризма.

У ході засідання всі бажаючі отримали індивідуальні консультації.

Кві 18 2018

Керівникам ЗНЗ району

ПОВІДОМЛЕННЯ

20.04.2018 о 9.00 год. на базі Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 відбудеться засідання диференційованих груп районного методичного об’єднання вчителів початкових класів.

На засідання запрошуються вчителі початкових класів зі стажем роботи від 0 до 3-х років та вчителі, які (незалежно від стажу роботи) мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст», «спеціаліст ІІ категорії».

Районний методичний кабінет відділу освіти Барвінківської РДА

Кві 18 2018

Районне методичне об’єднання для вчителів четвертих класів

18 квітня 2018 на базі опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 під керівництвом Моісеєнко Наталії Іванівни, керівника районного методичного об’єднання вчителів початкових класів, відбулося районне методичне об’єднання для вчителів 4 класів з питання організаційно-методичного забезпечення проведення ДПА в 4 класі.

Під час заходу вчителі ознайомилися з нормативно-правовими документами, методичними рекомендаціями щодо проведення ДПА та оцінювання результатів, визначили особливості формування робіт для ДПА.

Практична частина роботи була присвячена розробці комбінацій контрольних робіт з української мови (мова і читання) та математики.

У роботі семінару-практикуму взяли участь 17 осіб.

Кві 16 2018

Інформація для учасників ЗНО 2018

Оновлено інформацію щодо ЗНО 2018. Переглянути.

Кві 13 2018

Фестиваль дружин юних пожежних

This slideshow requires JavaScript.

Команда «МНС» Барвінківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 здобула упевнену перемогу у зональному етапі фестивалю дружин юних пожежних, який відбувся 12 квітня 2018 року у місті Лозова.У фестивалі взяли участь шість команд, які перемогли у районних змаганнях ДЮП. Конкурс складався з чотирьох випробувань: «Візитка», «Домашнєзавдання», «Рятування потопаючого» та «Знавці пожежної справи». На кожному з них наша команда отримувала максимальні бали.

Оригінальність розкриття теми, впевненість та самобутність, артистизм та майстерність виконання переконали і глядачів, і поважне журі у тому, що наша команда – найкраща. Саме це дало змогу «МНС» захопити упевнене лідерство й отримати Диплом та цінний подарунок за зайняте І місце.

Склад команди: Мусієнко Марія, Іщенко Вікторія, Ковригіна Наталія, Молчанова Олександра, Медянський Олег та Долгополов Єгор! Щиро бажаємо натхнення, успіху та перемоги в обласних змаганнях!

Кві 11 2018

Навчаємося разом!

11 квітня 2018 року відбувся районний семінар для практичних психологів, соціальних педагогів та педагогічних працівників за темою: «Формування психологічної готовності учасників освітнього процесу до роботи в умовах Нової української школи”.

Учасники семінару обговорили основні напрямки та зміст діяльності спеціалістів психологічної служби з організації психологічного супроводу освітнього процесу в умовах Нової української школи. Увага учасників семінару акцентувалася на важливому вмінні педагога Нової української школи вчитися і змінюватися щодня на психологічних засобах самовдосконалення, рефлексії, розвитку творчого потенціалу і конкурентоздатності, комунікативної компетентності, вміння приймати рішення, ставити цілі та вибудовувати власні стратегії позитивної мотивації.

Під час семінару було проведено психологічні шатли з означеної теми.

Сьогодні психологічна служба допомагає педагогічним працівникам створити гармонійне та комфортне освітнє середовище, яке сприятиме розвитку та максимальній реалізації особистісного потенціалу кожного учня школи.

Зібратися разом-це початок!

Триматися разом-це прогрес!

Працювати разом- це успіх!

Кві 06 2018

Завершено другу сесію тематичного спецкурсу

6 квітня 2018 року закінчила роботу ІІ сесія тематичного спецкурсу «Особливості організації освітнього процесу в 1 класі в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти».

Слухачі працювали відповідно до затвердженого КВНЗ «ХАНО» розкладу другої сесії та були зацікавлені всією наданою інформацією.

Особливу увагу слухачів викликали такі теми: «Зміст освіти: освітні галузі. Типова освітня програма. Освітня програма закладу освіти. Базовий навчальний план. Календарне планування», «Планування на тиждень, день. Навчальні види діяльності, в основі яких діяльнісний підхід», «Основні аспекти процесу оцінювання. Вербальне оцінювання. Відстеження індивідуальних досягнень учнів. Надання зворотного зв’язку. Контрольно-оцінювальна діяльність», «Погляд в майбутнє крізь призму педагогіки гри. Освітній потенціал гри з LEGO» та інші.

Кві 04 2018

Заняття слухачів тематичного спецкурсу «Особливості організації освітнього процесу в 1 класі в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти»

This slideshow requires JavaScript.

Третій день занять слухачів тематичного спецкурсу «Особливості організації освітнього процесу в 1 класі в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти».

Кві 04 2018

Заняття слухачів тематичного спецкурсу «Особливості організації освітнього процесу в 1 класі в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти»

This slideshow requires JavaScript.

Тривають заняття слухачів тематичного спецкурсу «Особливості організації освітнього процесу в 1 класі в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти».

Кві 04 2018

Роз’яснення щодо скороченої тривалості уроку для учнів початкової школи

Міністерство освіти і науки розіслало обласним і департаменту освіти Київської міської державної адміністрації лист-роз’яснення “Щодо скороченої тривалості уроку для учнів початкової школи”.

Зокрема, в ньому є пояснення щодо частини 5 статті 16 закону “Про загальну середню освіту”, що тривалість уроків становить 35 хвилин у перших класах і 40 хвилин у 2-4 класах, і різниця в часі навчальних годин 1-4 класів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять та консультацій з учнями.

У МОН пояснюють, що якщо в школі є один дзвінок для всіх учнів і, відповідно, молодші школярі мають більші перерви і закінчують навчання в той самий час, що й старші, – вчителю початкових класів не потрібно проводити додаткові заняття чи інші активності.

Адже згідно з пунктом 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти (наказ МОН від 15.04.1993 № 102), педгагогічні працівники отримують зарплатню за астрономічні години (60 хвилин). А перерви між уроками вважаються робочим часом.

Якщо вчитель проводить час з дітьми під час перерви і його робочий час триває стільки ж, скільки робочий час вчителя старшої школи (тобто уроки закінчуються одночасно), то він не повинен компенсовувати різницю в робочому часі.

Пояснення від “Нової української школи” на прикладі:

Заняття в школі в усіх розпочинаються о 8:30. Перший дзвінок з уроку звучить о 9:15, у той час як урок у першому класі закінчився о 9:05. Перерва в старших учнів триває 10 хвилин, а в молодших 20 хвилин (до 9:25). Отже, другий урок починається в усіх в однаковий час і так далі.

У випадку, якщо дзвінки в початковій і старшій школі не синхронізовані, вчителю доведеться добирати недопрацьовані години. Адже в такому випадку його уроки закінчуватимуться раніше. “Для збереження сумарного навантаження в астрономічних годинах учнів (навчального) та вчителів (педагогічного) при зменшенні тривалості уроків допускається збільшення кількості занять або навчальних днів. Збільшення кількості уроків у зв’язку із скороченням їх тривалості не повинно призводити до зміни педагогічного навантаження вчителів, установленого під час тарифікації.

Зменшення тривалості уроків без збереження сумарного навчального навантаження учнів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять і консультацій. Облік таких занять ведеться в класному журналі на спеціальній сторінці, де фіксується дата, тривалість, тема додаткового заняття або консультації, ставиться підпис учителя”, – йдеться в листі-роз’ясненні.

У зв’язку з цим, у МОН рекомендують школам збільшити тривалість перерв для початкових класів і не проводити компенсацію навчального часу.

Кві 03 2018

Заняття слухачів тематичного спецкурсу «Особливості організації освітнього процесу в 1 класі в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти»

This slideshow requires JavaScript.

Другий день занять слухачів тематичного спецкурсу «Особливості організації освітнього процесу в 1 класі в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти».

Кві 03 2018

Засідання атестаційної комісії ІІ рівня при відділі освіти Барвінківської районної державної адміністрації

This slideshow requires JavaScript.

2 квітня 2018 року на базі опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 проведено засідання атестаційної комісії ІІ рівня при відділі освіти Барвінківської районної державної адміністрації.

На засіданні були представленні педагогічні працівники 12 навчальних закладів району. За результатами атестаційної комісії атестовано 29 педагогічних працівників.

Кві 03 2018

Інклюзивна освіта

This slideshow requires JavaScript.

Відповідно до листа Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації від 13.03.2018 № 01-32/1062 «Про сприяння проведенню виїзних засідань Комунальної установи «Харківська обласна психолого-медико-педагогічна консультація» Харківської обласної ради» та встановленого графіку, 03.04.2018, на комісію було представлено 56 дітей шкільного віку із 13 загальноосвітніх навчальних закладів Барвінківського району (9 осіб – на повторне обстеження, 47 – на первинне).

Інклюзивною формою навчання у 2018/2019 навчальному році буде охоплено 66 дітей.

№ з/п Назва ЗНЗ Кількість учнів
1 Опорний заклад Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Барвінківської районної ради 18
2 Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Барвінківської районної ради 5
3 Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Барвінківської районної ради 9
4 Богодарівська ЗОШ І-ІІ ступенів Барвінківської районної ради 3
5 Великокомишуваська ЗОШ І-ІІ ступенів Барвінківської районної ради 2
6 Гаврилівський НВК (дитячий садок-загальноосвітня школа ) І-ІІІ ступенів Барвінківської районної ради 7
7 Гусарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Барвінківської районної ради 8
8 Грушуваський НВК (дитячий садок-загальноосвітня школа) І-ІІІ ступенів Барвінківської районної ради 1
9 Григорівський НВК (дитячий садок-загальноосвітня школа ) І-ІІ ступенів Барвінківської районної ради 2
10 І-Іванівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Барвінківської районної ради 3
11 ІІ-Іванівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Барвінківської районної ради 1
12 Пригожівська ЗОШ І-ІІ ступенів Барвінківської районної ради 5
13 Мечебилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Барвінківської районної ради 1
14 Новомиколаївський НВК (дитячий садок-загальноосвітня школа ) І-ІІ ступенів Барвінківської районної ради 1
Всього 66

Кві 02 2018

Особливості організації освітнього процесу у 1 класі

This slideshow requires JavaScript.

2 квітня 2018 року на базі опорного закладу Барвінківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 відбулося відкриття ІІ сесії та заняття слухачів тематичного спецкурсу «Особливості організації освітнього процесу в 1 класі в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти».

Друга сесія буде працювати до 6 квітня поточного року.

Відповідно до затвердженого КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» плану та розкладу роботи в перший день другої сесії опрацьовано такі питання: принципи Державного стандарту початкової освіти; зміст освіти: освітні галузі. Типова освітня програма. Освітня програма закладу освіти. Базовий навчальний план; планування на день. Навчальні види діяльності, в основі яких діяльнісний підхід. Планування на тиждень. Навчальні види діяльності, в основі яких діяльнісний підхід.

Кві 02 2018

Турнір з важкої атлетики «Богатирі Слобожанщини»

This slideshow requires JavaScript.

31.03.2018 у спортивній залі Барвінківської дитячо-юнацької спортивної школи відбувся міжобласний турнір з важкої атлетики «Богатирі Слобожанщини». У цьому році він ювілейний – десятий! У змаганнях взяли участь 60 юних важкоатлетів із Краматорська, Рогані, Чугуєва та Барвінкового.

Напередодні свята народився наш улюблений тренер Ведмідь Олексій Андрійович, для якого ця дата також ювілейна! Промайнули роки, як одна мить. Здається, ще вчора доля привела Олексія Андрійовича в тренажерний зал, де він обрав собі складний вид спорту – важку атлетику. А сьогодні він -тренер-викладач Барвінківської дитячо-юнацької спортивної школи з 49-річним стажем роботи, адже крокує разом зі школою з моменту її відкриття у 1969 році! Сьогодні це майстер спорту з важкої атлетики і гирьового спорту, заслужений тренер України.

На спортивному святі були присутні почесні гості, справжні друзі закладу, які небайдужі до розвитку здібностей талановитих дітей, розуміють важливість підтримки здорового способу життя серед молодого покоління. Зі словами привітання та подарунками до ювіляра звернулись голова Барвінківської районної державної адміністрації Ромах В.І., який також передав поздоровлення від першого заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Беккера М.Л., начальник відділу освіти Коптєва Н.О., міський голова Бало О.О. До учасників змагань звернувся головний суддя міжобласного турніру, завідуючий кефедрою фізичного виховання Харківського технічного університету Глядя Сергій Олександрович, який побажав юним спортсменам перемог над собою та досягнення нових особистих рекордів!

Праця і творчість – два крила людського буття. Їхнє поєднання сповнює життя людини сенсом, піднімає особистість в очах інших, викликає почуття поваги. Душа і діяння справжнього майстра тренерської справи завжди освячені любов’ю і вірою. Любов’ю до дітей, до обраної професії. Вірою в щасливу долю кожного вихованця. Справжньою окрасою нашого заходу стало привітання учнів Олексія Андрійовича, музикальне поздоровлення наймолодшого вихованця відділення важкої атлетики Трояна Богдана, виступи зразкового колективу народного танцю «Пролісок» (керівник О.І. Тітченко) та колективу естрадного танцю «Перлина» (керівник О.А. Буйницька).

Після урочистої частини відкриття турніру «Богатирі Слобожанщини» розпочалась напружена боротьба між спортсменами, у ході якої місця розподілились наступним чином: вихованці Барвінківської ДЮСШ під керівництвом Ведмідя О.А. – І місце, Роганська ДЮСШ – ІІ місце, м. Краматорськ – ІІІ місце, Чугуївська ДЮСШ – ІV місце. Перемогу у своїх вагових категоріях для нашої команди принесли Троян Богдан – І місце, Кучеренко Рустам – І місце, Кучеренко Мадонна – І місце, Тоічкін Олександр – І місце, Приймак-Троян Вадим – І місце, Кучеренко Володимир – І місце, Рідний-Бєліков Ілля – І місце, Приймак-Троян Владислав – І місце, Тоічкіна Софія – І місце, Скрипник Ліана – І місце, Чегринець Сергій – І місце, Чегринець Володимир – І місце, Парфілко Олег – ІІ місце, Тоічкін Тимофій – ІІ місце, Штанько Артем – ІV місце, Колісников Павло – V місце.

Усі спортсмени отримали солодкі подарунки, переможці та призери змагань – медалі, грамоти та кубки, за що ми дуже вдячні голові Барвінківської районної державної адміністрації Ромаху В.І.

Сподіваємося, що змагання – це поштовх до сходження до найвищих висот, і саме у нас зростуть майбутні олімпійці!

Бер 23 2018

Семінар-практикум для фахівців психологічної служби

Відповідно до плану роботи психологічної служби відділу освіти, 23 березня 2018 року, відбувся семінар-практикум для практичних психологів та соціальних педагогів на тему: «Соціально-психологічні аспекти проявів агресивної та жорстокої поведінки серед неповнолітніх».

Мета заходу – підвищення рівня обізнаності фахівців щодо проблеми жорстокої поведінки учнів, розкриття поняття агресивної поведінки підлітків у сім’ї та освітньому середовищі, пошуки шляхів їх подолання.

Проблема агресивності у дітей є досить актуальною. Дитяча агресія – явище неоднозначне, і для того, щоб правильно організувати роботу з агресивними підлітками, важливо з’ясувати певні теоретичні поняття й визначити причини та фактори, що впливають на прояви агресивності, формування такої риси як жорстокість.

Бер 19 2018

Весняна математична школа з підготовки учнів 6 – 7 класів до олімпіади

This slideshow requires JavaScript.

16 – 18 березня 2018 року КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» спільно з викладачами Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна на базі комунального закладу «Обласна спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Обдарованість» Харківської обласної ради» було проведено Весняну математичну школу з підготовки учнів 6 – 7 класів закладів загальної середньої освіти сільської місцевості до олімпіади з математики.

Під керівництвом вчителя математики опорного закладу «Барвінківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» у Весняній школі навчалися 3 учня Барвінківського району, а саме: Чоха Мирослав Олександрович, учень 6 класу опорного закладу «Барвінківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1»; Корнєєв Кирил Романович, учень 7 класу опорного закладу «Барвінківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1»; Галашко Максим Віталійович, учень 7 класу Барвінківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.

Учасники повернулися з багажем нових знань і цікавих знайомств!

Бер 16 2018

Районне методичне об’єднання вчителів фізики та астрономії

This slideshow requires JavaScript.

16 березня 2018 року на базі Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулося засідання РМО учителів фізики та астрономії з теми: «Роль і місце проектної діяльності у формуванні життєвих компетентностей учнів відповідно до вимог оновленої програми з фізики».

Сучасна школа має впроваджувати освітні технології, які сприятимуть розвитку життєвих компетентностей учнів. Для того, щоб сформувати ці вміння, діяльність учителя має бути напрямлена на використання у роботі проектних технологій. Засідання РМО вчителів фізики було спрямоване на вивчення та впровадження у практику педагогічного досвіду проведення навчальних проектів.

Вчителі фізики Сироватка О. Г., Мичка М. А., Фетісова Т. А. презентували теоретичний аспект застосування проектних технологій на уроках фізики та астрономії. Своїм досвідом викладання фізики у 7 класі за новою программою та створення навчальних проектів поділилась вчитель фізики Гаврилівського НВК Онипченко О. Г. Продовжили тему і на практиці.

Вчителі Данильченко О. В. та Підченко Л. М. провели майстер клас по створенню проекту «Гідравлічні машини». Учасники засідання із великим задоволенням спостерігали за демонстраційним експериментом, який провів вчитель опорного закладу «Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» Сурма В. М.

Рибенцева А. Г., методист РМК, проаналізувала участь учнів ЗНЗ району у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, інтерактивних конкурсах.

Бер 15 2018

Методичні матеріали для самостійного вивчення педагогічним працівникам району

З метою підготовки педагогічних працівників району до роботи в умовах нової української школи розміщуємо ряд методичних матеріалів за блоками «Почитайте», «Лекції, спецкурс КВНЗ «ХАНО», I і II-га сесії», «НУШ – англійська мова».

Матеріали рекомендуються для самостійного вивчення та використання в роботі і є корисними для широкого загалу педагогічних працівників.

Older posts «