ВІДДІЛ ОСВІТИ БАРВІНКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ НА ПЕРІОД З 12.03.2020 ПО 03.04.2020 ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ КАРАНТИНУ

Відділ освіти Барвінківської районної державної адміністрації на період з 12.03.2020 по 03.04.2020 працює у режимі карантину (на виконання протоколів від 12.03.2020 № 5 та від 17.03.2020 № 6 позачергових засідань Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області, протоколів від 12.03.2020 № 3 та від 17.03.2020 № 4 позачергових засідань районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Барвінківській районній державній адміністрації).

Документи направляти на офіційну електронну адресу відділу освіти : nach.barvinkove@dniokh.gov.ua

Он-лайн консультації – за електронною адресою відділу освіти :

nach.barvinkove@dniokh.gov.ua та телефоном: (05757) 4 12 18

Особистий прийом відвідувачів скасований.

ПРО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ДИСТАНЦІЙНОГО РЕЖИМУ РОБОТИ

Керівникам закладів загальної освіти
середньої освіти районного підпорядкування

Керівникам закладів дошкільної освіти
Керівникам закладів позашкільної освіти

Про запровадження дистанційного
режиму роботи

На виконання протоколів від 12.03.2020 № 3 та від 17.03.2020 № 4 позачергових засідань районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Барвінківській районній державній адміністрації, наказу Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19» відділ освіти наполягає на неухильному забезпеченні виконання вимог щодо запровадження гнучкого (дистанційного) режиму роботи працівників закладів освіти Барвінківського району.

ПРИЙОМИ ГРОМАДЯН СПІВРОБІТНИКАМИ ТА КЕРІВНИЦТВОМ ВІДДІЛУ ОСВІТИ БАРВІНКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ СКАСОВАНО НА ЧАС КАРАНТИННИХ ЗАХОДІВ

Відповідні заходи запроваджуються задля безпеки жителів Барвінківського району в період поширення COVID-19.

З питаннями можна звертатися за контактними телефонами: (05757) 4 12 18, (05757) 4 10 09, (05757) 4 22 47,
(05757) 4 10 20.

Проведення прийомів громадян відновиться після завершення дії карантинних обмежень, що введені для запобігання поширенню COVID-19 в Україні.

Сертифікація вчителів

Сьогодні, 16 березня, у кабінетах учасників сертифікації розміщено результати незалежного тестування вчителів початкової школи.

Учасники незалежного тестування фахових знань і вмінь педагогічних працівників можуть завантажити картку результатів та скан-копії своїх бланків відповідей. Зауважимо, що максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту, – 100.

Учасники сертифікації, які за підсумками проходження незалежного тестування набрали менше ніж 60 відсотків максимальної кількості тестових балів, вважаються такими, що не склали незалежне тестування та не допускаються до участі в наступному етапі сертифікації.

Інформація про допущення чи недопущення учасника сертифікації до участі в наступному етапі сертифікації розміщується в кабінеті учасника сертифікації одночасно з розміщенням результатів незалежного тестування.

У разі виникнення сумнівів щодо правильності встановлення результату незалежного тестування, учасники сертифікації можуть протягом трьох календарних днів після оприлюднення результатів незалежного тестування (до 18 березня включно) подати апеляційну заяву щодо результатів незалежного тестування до апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти. Розгляд такої заяви здійснюється протягом десяти календарних днів із дня її отримання.

Апеляційну заяву радимо надсилати за адресою: вул. Володимира Винниченка 5, м. Київ, 04053 (із поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО»), для зручності – на електронну адресу zno_info@testportal.gov.ua (із поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО»).

Пробне ЗНО – запрошення перепустки

З 27 березня 2020 року в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти буде розміщено запрошення-перепустки, у яких зазначаються адреси пунктів пробного тестування. Для входу до «Особистого кабінету учасника ПЗНО» необхідно увести логін та пароль, отримані раніше від регіонального центру. Для того щоб роздрукувати запрошення-перепустку для участі в пробному ЗНО, необхідно скористатися опцією «Сформувати запрошення-перепустку». Документ формується у форматі PDF та завантажується автоматично.

Нагадуємо, пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури проходитиме 4 квітня 2020 року, тестування з інших навчальних предметів – 11 квітня 2020 року.

Визначити результати пробного ЗНО можна за допомогою онлайн-сервісу, який буде відкрито 4 квітня. Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни:

• 4 – 6 квітня (українська мова і література);
• 11 – 13 квітня (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька та іспанська мови).

Докладно процедуру визначення результатів пробного ЗНО описано в інформаційних бюлетенях «Як визначити результати пробного ЗНО», які учасники отримають після проходження тестування з кожного навчального предмета.

Змінено дати пробного ЗНО

Із метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, на виконання Постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 року було ухвалено рішення про перенесення дат проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

Тестування з української мови і літератури проходитиме 4 квітня 2020 року, тестування з інших навчальних предметів – 11 квітня 2020 року.

Звертаємо увагу учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання, що вони мають повторно видрукувати запрошення-перепустки.

Поради для захисту від інфекції

Привітання з 8 Березня

Милі жінки, вітаємо Вас з 8 Березня!

Бажаємо Вам вічної краси, ніжності і величезної любові.

Нехай збуваються мрії, а кожен новий день приносить лише радість та посмішки!

Засідання методичної студії заступників директорів з навчально-виховної роботи

This slideshow requires JavaScript.

4 березня 2020 року на базі Пригожівської ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося засідання методичної студії заступників директорів з навчально-виховної роботи з теми «Створення сприятливих умов для формування та розвитку професійної компетентності вчителя».

Під час теоретичного блоку заступник ДНВР Пригожівської ЗОШ І-ІІ ступенів Дяченко Л.П. познайомила присутніх з досвідом роботи закладу.

У ході практичного блоку заступники директора відвідали фрагменти уроків вчителів Непран Н.В. (1 клас, урок української мови), Бондаренко В.С. (2 клас, урок математики), Крайньої Г.В. (7 клас, урок української літератури), Рекоти Ю.О. (8 клас, урок фізики).

У результаті проведеного заходу розглянуто стан наявної методичної роботи в закладі загальної середньої освіти, визначено основні вектори в контексті реформування освітньої галузі.

Початок замовлення підручників для 3 класу

На виконання листа МОН №1/9-39 від 22.01.2020 року «Про забезпечення виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 07 листопада 2019 року 1409 (із змінами) та від 12 грудня 2019 року №1543» з метою організації конкурсного відбору замовлення підручників для 3-го класу та здійснення ефективного контролю на базі ІСУО та програми «КУРС: ШКОЛА» розпочинається єдиний етап конкурсного відбору та замовлення підручників для здобувачів освіти 3-го класу, який буде тривати до 12 березня 2020 року.

Для ознайомлення з версіями підручників необхідно зайти на веб-сайт Електронної бібліотеки Інституту модернізації змісту освіти за посиланням https://lib.imzo.gov.ua.

Інтернет-збори батьків майбутніх першокласників

Запрошуємо батьків майбутніх першокласників взяти участь у Інтернет-зборах, що проводитимутьсяз 1 по 31 березня 2020 року на сайті Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» за посиланням – https://docs.google.com/forms/d/1TouwfHQ_wj-D9XLxIy_MfrygNpVPVflo92dHL51etVc/viewform?edit_requested=true.

Даний захід відбудеться за ініціативи Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації з метою поширення практики організації різних форм роботи з батьками дітей старшого дошкільного віку та на виконання обласної програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини» на 2019 – 2023 роки, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 6 грудня 2018 року № 817-VIІ.

Учасники зборів у зручний для себе час зможуть ознайомитися з нормативним документом, що регламентує порядок прийому дітей до 1 класу, інформаційними матеріалами з питань готовності дітей до школи та порадами щодо створення умов для успішної адаптації дітей до нових умов, заповнити анкету та поставити свої запитання модераторам Інтернет-зборів.

РМО заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів

This slideshow requires JavaScript.

28 лютого 2020 року на базі Барвінківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 у формі семінару-презентації відбулося засідання районного методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів (спільне засідання диференційованих груп) за темою: «Впровадження технології музейної педагогіки в освітній процес ЗЗСО» (керівники: методист РМК Пономаренко М.І., керівник РМО заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів Воронкова М.С.).

Мета засідання: представлення інноваційних технологій застосування музейної педагогіки у практиці сучасного ЗЗСО; формування особистісної позиції та практичної готовності учасників семінару до використання музейно-педагогічних засобів у формуванні патріотичних якостей особистості.

З теоретичним питанням «Технології музейної педагогіки в освітньо-виховному процесі ЗЗСО» слухачів ознайомила Пономаренко М.І., методист РМК відділу.

Заступник директора з виховної роботи Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Воронкова М.С. презентувала роботу Музейного комплексу Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2.

До уваги присутніх були представлені виступи: «Впровадження основних форм і методів музейної педагогіки в роботу закладу освіти» (із досвіду роботи), який підготувала керівник шкільного музею, вчитель історії Подолівської філії опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Неклец С.М., «Виховання особистості засобами музейної педагогіки» (із досвіду роботи), який презентувала керівник шкільного краєзнавчого музею, вчитель історії Гусарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Чернявська О.І.

У практичному блоці присутні ознайомилися з оглядовими екскурсіями Музейного комплексу Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 «Мій отчий дім, моя земля», проведеною групою екскурсоводів народознавчого музею «Берегиня», «Життя частина – рідна школа, дитинства нашого це храм», проведеною групою екскурсоводів музею історії школи «Берег дитинства», «Про що нагадали експонати», проведеною Бакай Анною, ученицею 11 класу, екскурсоводом історико-краєзнавчого музею «Пошук», переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» (2019 рік, ІІІ місце, керівник Бєлякова О.О.).

Віртуальну екскурсію «Випускники та викладачі Першої творять історію» запропонував переглянути Черченко Олег, учень 11 класу опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» (2020 рік, ІІ місце, керівник Троян Ю.В.).

Шарута Анастасія, учениця 9 класу Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, екскурсовод історико-краєзнавчого музею «Пошук», переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» (2020, І місце, керівник Бєлякова О.О.), ознайомила присутніх з матеріалами розробленої екскурсії на тему «Вклонімося за той великий бій» (Фронтовий побут 1941-1945 рр.).

Результати науково-дослідницької роботи «Лялька-мотанка – українська народна іграшка» презентувала Ткачова Дар’я, учениця 10 класу Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, переможець ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (2020 рік, секція «Мистецтвознавство», ІІІ місце, керівник Крят О.В.).

У ході засідання заступники директорів з виховної роботи та педагоги-організатори обмінялися досвідом роботи закладів освіти щодо виховання особистості засобами музейної педагогіки.

Районне методичне об’єднання вчителів математики

This slideshow requires JavaScript.

28 лютого 2020 року на базі опорного закладу Барвінківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів математики з теми «STEAM (STREAM) освіта як механізм формування успішної особистості в умовах впровадження Нової української школи».

Методист районного методичного кабінету, Рибенцева Альона Геннадіївна, проінформувала учасникам методичного об’єднання про проведення Державної підсумкової атестації здобувачів освіти 9 класу з математики та звернула увагу на питання організації роботи з обдарованими здобувачами освіти та їх підготовки до І, ІІ, ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики.

Каплуновська Світлана Андріївна, вчитель І-Іванівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ознайомила колег з порівняльною характеристикою ЗНО-2019 і ЗНО-2020 та повідомила основні нововведення зовнішнього незалежного оцінювання-2020 та поділилася очікуваннями на майбутнє ЗНО-2021.

Мілько Лідія Олександрівна, вчитель Барвінківської філії опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, довела до відома колег інформацію про STEAM (STREAM) освіту як тренду у сучасній педагогіці.

В ході заходу Шийка Наталія Олександрівна, вчитель опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, провела з колегами практичне заняття з теми «Desmos Graphing Calculator – засіб навчання здобувача освіти».

Наступним етапом роботи вчителями математики районного методичного об’єднання стало відвідування заходу STEM-змагання з теми «THE CLEVEREST. STEM COMPETITONS.», який провели вчителі математики, Шийка Наталія Олександрівна, опорного закладу Барвінківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 та фізики Рибенцева Альона Геннадіівна, Барвінківської філії опорного закладу Барвінківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 разом із здобувачами освіти 7-го класу. Учні 7-а,7-б класів опорного закладу Барвінківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1та семикласники Барвінківської та Подолівської філій продемонстрували чудову командну гру на різних етапах змагання: «Розминка», «Фейк чи правда», «Анаграми», «Вимірювальні прилади», «Життєві ситуації». Особливе захоплення викликав демонстраційний етап, під час якого здобувачі освіти писали та малювали картини молоком, а потім пояснювали явища. Тонкий гумор вплітали у хід змагання його ведучі – Аделіна Шийка і Лілія Перепелиця.

РМО класних керівників

This slideshow requires JavaScript.

26 лютого 2020 року на базі опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 у формі «панорама ідей» відбулося засідання районного методичного об’єднання класних керівників за темою «Реалізація сучасних виховних технологій – один із аспектів формування демократичних компетентностей, ціннісних орієнтирів, соціально адаптованої та гармонійно розвиненої особистості» (керівники: методист РМК Пономаренко М.І., керівник РМО класних керівників Лисиця В.О.).

Мета засідання: створення класними керівниками інноваційного виховного простору для формування ключових компетентностей здобувачів освіти в контексті Нової української школи.

З теоретичним питанням «Сучасні виховні технології в діяльності класного керівника» слухачів ознайомила Пономаренко М.І., методист РМК відділу освіти.

До уваги присутніх були представлені практичні поради із досвіду роботи на теми: «Використання технології виховання успішної особистості», які підготувала Мала Н.Л., класний керівник 5 класу Гаврилівського НВК І-ІІІ ст., «Здоров’язберігаючі виховні технології в діяльності класного керівника щодо формування, збереження та зміцнення здоров’я учнів», з якими ознайомив Смагін М.М., класний керівник 8 класу Великокомишуваської ЗОШ І-ІІ ст., «Технологія розвитку критичного мислення – один із аспектів виховання активної особистості», які застосовує у своїй роботі Крят О.В., класний керівник 5 класу Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, «Інтерактивні виховні технології – шлях до формування творчої особистості здобувача освіти», які підготувала Наумова В.І., класний керівник 8 класу Григорівського НВК.

Під час групової роботи класні керівники працювали над створенням постера «Сучасні виховні технології в контексті Нової української школи».

Всеукраїнська учнівська олімпіада з російської мови та літератури

ВІТАЄМО!

Огієнко Анастасія Андріївна, учениця 9 класу опорного закладу Барвінківська зальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Барвінківської районної ради Харківської області, за зайняте ІІІ місце у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури (вчитель Лисиця В.О.)

Рузняєва Віолетта Андріївна, учениця 10 класу опорного закладу Барвінківська зальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Барвінківської районної ради Харківської області, за зайняте ІІІ місце у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури (вчитель Лисиця В.О. та Лисиця Н.І.)

Демяніва Катерина Олександрівна, учениця 11 класу опорного закладу Барвінківська зальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Барвінківської районної ради Харківської області, за зайняте ІІІ місце у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури (вчитель Лисиця В.О. та Щолок Г.В.)

Міжнародний день рідної мови

Мова – духовне багатство народу.
В.Сухомлинський

Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Як і у всьому світі, в Україні Міжнародний день рідної мови відзначається 21 лютого. Це свято для представників 130 національностей, носіїв рідних мов, які проживають на теренах нашої держави.

РМО вчителів української мови та літератури

This slideshow requires JavaScript.

19 лютого 2020 року на базі Барвінківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури з теми «Шляхи підвищення ефективності підготовки здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти до ДПА та ЗНО».

Методист районного методичного кабінету Пономаренко Маргарита Іванівна проінформувала учасників семінару про проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання в 2019/2020 навчальному році. Черних Наталія Анатоліївна, керівник РМО, звернула увагу на особливості проведення ЗНО у 2020 році.

Наступним етапом засідання було ознайомлення з досвідом роботи вчителів району. Рой Тетяна Григорівна, завідуюча РМК, вчитель української мови та літератури, та Новосел Вікторія Василівна, учитель опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, обмінялися думками щодо використання тестових технологій на уроках української мови.

Учителі зацікавили колег використанням різних видів тестів на уроках української мови, проведенням онлайн-тестування.

Карнаух Алла Миколаївна, учитель Мечебилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, розповіла про роботу з попередження граматичних помилок на уроках української мови та зробила аналіз завдань ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови.

Рубан Наталія Володимирівна, учитель Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ознайомила з видами перевірки засвоєння тексту художнього твору.

Учасники семінару-практикуму розширили знання щодо шляхів підвищення ефективності підготовки здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти до ДПА та ЗНО, ознайомилися з досвідом роботи вчителів-словесників із зазначеного питання та взяли участь у практичному блоці: виконанні різних видів завдань з перевірки засвоєння текстів художніх творів, наголошуванні слів. Учителям було запропоновано матеріали для використання у подальшій роботі.

Олімпіада з української мови та літератури

ВІТАЄМО!

Мікуліну Катерину Юріївну ученицю 11 класу Мечебилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Барвінківської районної ради Харківської області, за зайняте ІІІ місце у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури (вчитель Карнаух А.М.)

Конференція «Не згасне свіча пам’яті – Афганістан»

This slideshow requires JavaScript.

Афганська війна – ще одна сумна сторінка нашої історії. Її ніхто не оголошував, але вона забрала життя українців і залишила по собі невиліковні рани у 150 тисяч українських родин.

17 лютого 2020 року у Барвінківському Будинку творчості дітей та юнацтва проведено конференцію за темою «Не згасне свіча пам’яті – Афганістан», присвячену Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-річниці виведення військ з Афганістану (керівники Пономаренко М.І., методист районного методичного кабінету відділу освіти, Лесів А.В., культорганізатор Будинку творчості дітей та юнацтва).

Мета: розширити знання здобувачів освіти з історії війни в Республіці Афганістан та інших локальних конфліктів, вшанувати учасників бойових дій на території інших держав.

Учасниками заходу були учні старших класів міських шкіл, вчителі історії опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Паніотова В.Л., Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Бєлякова О.О., Гаврилівського НВК І-ІІІ ст. Мірошниченко С.В., науковий співробітник Барвінківського краєзнавчого музею Гацуцова М.Г., завідувачка читальним залом районної бібліотеки Тульпа І.В., учасники бойових дій на території Республіки Афганістан Тацюк В.В., Мазур М.Ф.

Упродовж засідання було розглянуто питання з історії війни в Республіці Афганістан та інших локальних конфліктів. Мірошниченко С.В. ознайомив присутніх з матеріалами на тему «Афганська війна – як це було. Роздуми історика». Гацуцова М.Г. розповіла про причини і наслідки Афганської війни 1979-1989 років. Лідери учнівського самоврядування читали поезії про афганську війну. Тульпа І.В. презентувала матеріали на тему «Спогади про Афганську війну» та ознайомила з виставкою літератури «І пам’ять серця, і вічний смуток».

У виконанні учасників ансамблю «Вірність» Тацюка В.В., Мазура М.Ф., Салогуба А.М., Плиса В.О., Каменєва О.В прозвучали пісні «Встреча в феврале», «Третий тост», «Афганская осень», «Реквием».

Хвилиною мовчання учасники конференції вшанували пам’ять 8 воїнів-афганців, земляків-барвінківчан, які загинули в Афганістані.

Увазі присутніх було представлено перегляд виставки дитячих малюнків «Ціна чужої війни».

Програма «Healthy Schools: заради здорових та радісних школярів»

This slideshow requires JavaScript.

Гаврилівський навчально-виховний комплекс у жовтні 2019 року долучився до Програми «Healthy Schools: заради здорових та радісних школярів» – це програма, метою якої є популяризація здорового способу життя, раціонального харчування серед учнів та концепції «здорового дизайну» рекреацій та приміщень, де перебувають і харчуються діти.

В рамках цієї Програми ми приєдналися до конкурсу від Євгена Клопотенка (Євген Клопотенко – український кулінарний експерт, шеф-кухар, бізнесмен, телеведучий. Переможець проекту «МастерШеф», засновник соціального проекту зі зміни культури харчування «CultFood», співзасновник ресторану «Сто років тому вперед»), який проводиться з метою підвищення та поширення рівня культури здорового харчування у навчальних закладах. Заохочення шкіл до експериментування над звичними стравами та привнесення нового смакового та естетичного забарвлення шкільному харчуванню.

6 лютого 2020 року в Гаврилівському навчально-виховному комплексі за участі голови Барвінківської районної ради Щолок В.С., сільського голови Гаврилівської сільської ради Потапенко Т.І., начальника відділу освіти Барвінківської РДА Коптєвої Н.О. був проведений другий день впровадження нового меню. Цього дня кухарі приготували для учнів смачний сніданок, який включав: картоплю брусочками з куркумою та зеленню, палички курячі, соус червоний основний, лимонад. Діти одноголосно за нове меню, а підтвердженням цьому було те, що діти просили добавку.

Керівники ознайомились зі збірником рецептур, проаналізували вартість, поспілкувалися з учнями, особисто продегустували страви і дійшли висновку, що даний збірник рецептур дійсно можна адаптувати до меню шкільних їдалень району.

А також в ході зустрічі були обговорені проблемні питання з директором Гаврилівського НВК Мірошниченко Л.М., які потребують негайного вирішення для сталого функціонування закладу освіти. А саме: першочерговим завданням залишається проведення капітального ремонту котельні, встановлення витяжного комплексу до технологічного обладнання харчоблоку, ремонт запасного виходу та встановлення нової металевої огорожі. Голова районної ради Щолок В.С. перейнялася проблемами закладу і пообіцяла в найкоротші терміни позитивно їх вирішити. ЇЇ підтримали сільський голова Гаврилівської сільської ради Потапенко Т.І. та начальник відділу освіти Барвінківської РДА Коптєва Н.О., які теж запропонували посильну допомогу у вирішенні зазначених питань.