Про «Дітей дощу»

This slideshow requires JavaScript.

02 квітня – Всесвітній день інформування про аутизм

Всесвітній день поширення знань про аутизм у світі відзначається з 2008 року. Ініціатором стала дружина Еміра Катару, голови держави Катар, яка належить до арабської династії Аль Тани. Цю дату було встановлено резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 21 січня 2008 року з метою підкреслення необхідності допомагати людям з цим невиліковним розладом, а також підвищення рівня їх життя.

Після виходу фільму «Людина дощу» дітей з аутизмом почали називати «дітьми дощу». Природна стихія як символ особливості. Кажуть, діти з проявами аутизму ховаються в своєму світі замкненої фортеці. Це незвичайні діти: вони грають з предметами не так, як більшість, вони радіють іншому. Для них не існує норм і правил, звичних для нас, їм незрозуміло і нецікаво те, що роблять звичайні дівчатка та хлопчики. У них свій, закритий для сторонніх світ, але їм дуже потрібна наша допомога, підтримка та розуміння.

Аутизм (розлади аутичного спектру) – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, таблеток від нього не існує, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя. Основне лікування – це психолого-педагогічна корекція. Аутизм – це не психічне захворювання. Це просто інше сприйняття навколишнього світу.

«Люди дощу» часто наражаються на стигму і дискримінацію, вони можуть бути несправедливо обділені увагою як в сфері медичного обслуговування, так і в сфері освіти, в можливостях брати участь в житті місцевих громад. Тому їм дуже потрібна наша підтримка і розуміння. Будьмо толерантними до «людей дощу».

З метою привернення уваги учасників навчально-виховного процесу до проблем дітей з особливими освітніми потребами, зокрема дітей аутичного спектру, захисту їх гідності, прав, благополуччя у закладах загальної середньої освіти Барвінківського району проведені флешмоби «Діти дощу» в рамках Всесвітнього дня поширення знань про аутизм. Неможливо обійти увагою композиції учасників флешмобів Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, Гаврилівського НВК (дитячий садок-загальноосвітня школа) І-ІІІ ступенів та Гусарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

НАЙВАЖЛИВІШЕ – ПАМ`ЯТАТИ ПРО ДІТЕЙ!