Про усміхнених і особливих

This slideshow requires JavaScript.

21 березня – Міжнародний день людини з синдромом Дауна.

Чому саме 21 березня? Тому що день і місяць символічно відображають природу виникнення патології. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня). Синдром Дауна – це генетична аномалія, якій притаманна додаткова хромосома 21. Люди з синдромом Дауна мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46. Сьогодні в світі народжується від трьох до п’яти тисяч дітей з синдромом, в Україні – близько 400. Таких малюків називають ще «Діти сонця».

В цей день у закладах загальної середньої освіти Барвінківського району проведені флешмоби у підтримку «Дітей сонця». Цього дня всі учасники навчально-виховного процесу одяглися у жовтий одяг та різнокольорові шкарпетки. А плакати із написом: «Ти не один» говорили про толерантність, доброту, повагу та підтримку особливих дітей.

Адміністрація Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 запросила на захід свою «Дитину сонця», яка навчається на індивідуальній формі навчання. На заході були присутні і батьки учня. Однокласники та учні школи дарували хлопчику власноруч зроблені фігурки ангелочків білого кольору, цукерки. Ангелочки стануть справжнім захисним талісманом для хлопчика, який буде оберігати свого власника від невдач і негативу. Хлопчик вкотре відчув, що у нього багато справжніх друзів і він не один, його люблять і цінують.

Хлопчики і дівчатка із синдромом Дауна надто чутливі, вразливі та відкриті до навколишньому світу, дуже добрі, вірні та позитивні. Вони постійно посміхаються, беруть за руку, люблять коли їх обіймають. У роботі вони дуже докладні та акуратні. Чіткі у виконанні інструкцій.

Діти з генетичними відхиленнями набагато краще розкривають свої можливості, якщо вони живуть удома в атмосфері любові, з ними проводять навчання за спеціальними програмами, а суспільство не відштовхує цих дітей.

Це насправді дуже добрі, золоті діти. Вони ніколи не бувають агресивними. Вони не вимогливі, нікому не заздрять. Але дуже несамостійні. Оточуючі мають їх весь час підтримувати, щоб їхня цікавість та інтерес до цього світу були розвинені.

Пам’ятайте, що чим ми добріші, тим світ добріший до нас. Якщо ми намагаємося краще когось зрозуміти, тим більше розуміння будемо мати і для себе. Можливо, ці діти є якимось знаком нам, якимось випробуванням з одного боку, а, може, і подарунком – з іншого. Бо ті, хто спілкувався з ними, знають, які вони ласкаві, привітні, і скільки добра вони несуть у цей світ. Вони приходять у цей світ дійсно сонячні. Це зачаровані принци і принцеси. Їх внутрішньоутробно поцілувала фея Мутагена, і вони народились не такі, як інші діти.

Сонячні діти приходять у цей світ, аби приносити добро.