Повір у себе

Діти – це наше майбутнє. Вони всі рівні у своїх правах, але можливості у них різні. Є діти, які від народження чи в силу трагічних обставин, мають занижений зір, проблеми із мовою, не чують, мають психофізичні вади. Але вони, всупереч проблемам здоров’я, творять, навчаються, працюють. Ми не в змозі дати їм втрачене, але спільними зусиллями можемо допомогти знайти себе в житті, розкрити свої здібності, повірити у себе.

Талант є у кожної дитини! Підтвердженням цьому стала районна виставка творчих робіт дітей з особливими освітніми потребами. Виставка «Повір у себе» проходила на базі районного Будинку культури і приурочена до Дня учителя. Учасниками стали діти віком від 8 до 17 років, проте навіть наймолодші автори вразили своєю майстерністю та різноманіттям технік.

Неможливо обійти увагою композиції найменшої учасниці виставки Плис Карини, учениці 2 класу Барвінківської ЗОШ І-ІІ ст. №4 філії опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Цій дитині доводиться боротися за кожне вміння, за кожен впевнений крок, за «умілі ручки»… І ось вже другий рік ми разом із батьками спостерігаємо і радіємо, як ще одна дитина на землі стає самостійною і щасливою.

Дивлячись на колективну роботу із природних матеріалів дітей Гаврилівського НВК (дитячий садок-загальноосвітня школа) І-ІІІ ст., дивуєшся, як можна зробити таку красу із звичайнісіньких речей які нас оточують і на які ми, зазвичай, не звертаємо уваги. Скільки тут фантазії та креативу!

Зачаровують роботи учнів Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2. Приємним відкриттям стали роботи Щербакова Олександра, учня 3 класу, Рубан Анни та Фомкіної Альони, учениць 4 класу, Мукан Діани, учениці 8 класу. Хоча й недивно, адже українське народне мистецтво нині активно відроджується, відвойовуючи почесне місце серед популярних та широковідомих технік. Неможливо не звернути увагу на морський пейзаж Єбрагімова Давида, учня 5 класу. Тут, мовби крізь хмари, проглядає сонце, яке освітлює шлях кораблю, даруючи надію на щасливе майбутнє. Заворожує робота Назарчика Корнієнка, учня 2 класу. Ця дитина своєю наполегливістю здатна творити дива, його життєрадісність не знає меж! Особливі слова хочеться сказати і про роботу Оніпченка Максима, учня 3 класу. Скільки треба мати фантазії, уяви, наполегливості, щоб зробити такий витвір!

Не можна байдуже дивитися на роботи Задорожнюка Євгенія, учня Григорівського НВК (школа-садок). Хлопець проявляє свої емоції за допомогою кольору, малюнку, аплікації, пісні, спорту. Можливість виплеснути свій стан допомагає йому позбутися тягаря неприємних переживань, знайти спосіб поспілкуватися з іншими. Різні захоплення для хлопця є потужним стимулом рухатись далі і робити неможливе можливим.

Цікаві роботи представлені учнями Богодарівської ЗОШ І-ІІ ст. Люба, Руслан, Богдан Пилипенки виховуються в одній сім`ї. Їхній талант був прихований, пригнічений комплексами, а тому вимагав кропіткої праці, психологічної підтримки. Діти проявили себе, вони неймовірно цікаві, талановиті.

А ось учні 3 класу опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Брижевський Дмитро, Воєводська Уляна та Бондаренко Віталій показали у своїх роботах не тільки зорове сприйняття, але і фантазію, бо це цікаво, насичує естетикою, дарує широкий спектр задоволення.

Здійснилася мрія і Нікіти Романеска, учня 4 класу І-Іванівської ЗОШ І-ІІІ ст. Його роботи демонструвалися на виставці, притягували погляди, бо це справжня арт-терапія!

Сестрички Римма та Діана Кузнєцови із Пригожівської ЗОШ І-ІІ ст. з інтересом, любов’ю та неабиякою фантазією виготовили аплікації з природного матеріалу. Свою роботу з дерева представив і Васильєв Станіслав, учень 7 класу. Можливо, у майбутньому, його захоплення переросте у професію.

Як не звернути увагу на роботу Балога Павла, учня 9 класу Подолівського НВК філії опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, його витвір показує, що юнак збагачує свої знання про етнічні українські види народних промислів, це для нього насолода душі і відпочинок. А дві сестрички та братик – Шомовк Світлана, Анжела, Віталій своїми роботами довели, що розвивають смак, просторове мислення і дрібну моторику.

Захоплення Сергія Цвентуха, учня 8 класу Гусарівської ЗОШ І-ІІІ ст., представлені колажем. Цей хлопчина робить аплікації, поробки з пластиліну, має медалі з карате, гарний артист. Він мріє одужати, щоб допомагати іншим та бути корисними в суспільстві. Він не втрачає надію, на те, що світ відкриє свої обійми саме тим, хто не боїться мріяти, тому відчайдушно рухається до своєї мрії.

Учні з особливими освітніми потребами Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 у своїх роботах продемонстрували творчу фантазію, неповторність, оригінальність задуму. Сергій Краєвський, учень 6 класу, створив візерунок, яким розкрив свій внутрішній світ на папері. Учні 8 класу Рідний-Бєліков Ілля та Саламов Андрій у малюнках показали, наскільки висока їх внутрішня душевна могутність та життєдайна сила рук. Аплікація Зарі Кіри, учениці 4 класу, дала можливість ще раз насолодитися всією барвистістю та красою квітів. В роботах учнів 3 класу Цомаха Матвія, Дерев`янка Саші, Васильченка Сергія, відчувалася частинка душі і любові, заряд позитивної енергії та надії на мирне і краще майбутнє України.

Ця виставка продемонструвала не лише духовне багатство її учасників, але й послугувала натхненням для її відвідувачів. Діти з особливими потребами – активні, креативні, небайдужі та дуже талановиті. Ця категорія дітей, попри свої проблеми, має велику силу волі – і це основне.

Слова особливої подяки хочеться висловити батькам цих дітей, за їхній титанічний батьківський труд, віру в свою дитину, любляче серце. Осторонь не стоять і педагогічні працівники, які щоденно з дітьми: вчать, виховують, допомагають, надихають, люблять, соціалізують, адаптують та виводять у доросле життя.

Коли здається, жити неспромога, коли здається, більше сил нема,

Повір у себе, і твоя тривога розвіється, як марево сама.

Повір у себе, ти багато можеш, не опускай безсилої руки,

І сам собі найкраще допоможеш -лиш тільки спробуй сам себе знайти…