Конференція «Не згасне свіча пам’яті – Афганістан»

This slideshow requires JavaScript.

Афганська війна – ще одна сумна сторінка нашої історії. Її ніхто не оголошував, але вона забрала життя українців і залишила по собі невиліковні рани у 150 тисяч українських родин.

17 лютого 2020 року у Барвінківському Будинку творчості дітей та юнацтва проведено конференцію за темою «Не згасне свіча пам’яті – Афганістан», присвячену Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-річниці виведення військ з Афганістану (керівники Пономаренко М.І., методист районного методичного кабінету відділу освіти, Лесів А.В., культорганізатор Будинку творчості дітей та юнацтва).

Мета: розширити знання здобувачів освіти з історії війни в Республіці Афганістан та інших локальних конфліктів, вшанувати учасників бойових дій на території інших держав.

Учасниками заходу були учні старших класів міських шкіл, вчителі історії опорного закладу Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Паніотова В.Л., Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Бєлякова О.О., Гаврилівського НВК І-ІІІ ст. Мірошниченко С.В., науковий співробітник Барвінківського краєзнавчого музею Гацуцова М.Г., завідувачка читальним залом районної бібліотеки Тульпа І.В., учасники бойових дій на території Республіки Афганістан Тацюк В.В., Мазур М.Ф.

Упродовж засідання було розглянуто питання з історії війни в Республіці Афганістан та інших локальних конфліктів. Мірошниченко С.В. ознайомив присутніх з матеріалами на тему «Афганська війна – як це було. Роздуми історика». Гацуцова М.Г. розповіла про причини і наслідки Афганської війни 1979-1989 років. Лідери учнівського самоврядування читали поезії про афганську війну. Тульпа І.В. презентувала матеріали на тему «Спогади про Афганську війну» та ознайомила з виставкою літератури «І пам’ять серця, і вічний смуток».

У виконанні учасників ансамблю «Вірність» Тацюка В.В., Мазура М.Ф., Салогуба А.М., Плиса В.О., Каменєва О.В прозвучали пісні «Встреча в феврале», «Третий тост», «Афганская осень», «Реквием».

Хвилиною мовчання учасники конференції вшанували пам’ять 8 воїнів-афганців, земляків-барвінківчан, які загинули в Афганістані.

Увазі присутніх було представлено перегляд виставки дитячих малюнків «Ціна чужої війни».